EXL-TR15.4D 15” Subwoofer Triple Stack with Reinforced Cone 2500 Watts RMS 4” Dvc 4-Ohm
HomeStore
EXL 15” Subwoofer Triple Stack with Reinforced Cone 2500 Watts RMS 4” Dvc 4-Ohm
Ships Free Next Business Day From Miami, FL, USA
  • 15" Subwoofer
  • MAX Power: 5000 Watts
  • RMS Power: 2500 Watts
  • Impedance: 4 OHM DVC ~ 84dB
  • Triple Stacked Ferrite Magnets
  • Improved Heat Dissipation ~ Reinforced Cone
-65%
More Images
EXL-TR15.4D 15” Subwoofer Triple Stack with Reinforced Cone 2500 Watts RMS 4” Dvc 4-Ohm - Image 2
EXL-TR15.4D 15” Subwoofer Triple Stack with Reinforced Cone 2500 Watts RMS 4” Dvc 4-Ohm - Image 3
EXL-TR15.4D 15” Subwoofer Triple Stack with Reinforced Cone 2500 Watts RMS 4” Dvc 4-Ohm - Image 4
EXL-TR15.4D 15” Subwoofer Triple Stack with Reinforced Cone 2500 Watts RMS 4” Dvc 4-Ohm - Image 5
EXL-TR15.4D 15” Subwoofer Triple Stack with Reinforced Cone 2500 Watts RMS 4” Dvc 4-Ohm - Image 6
EXL-TR15.4D 15” Subwoofer Triple Stack with Reinforced Cone 2500 Watts RMS 4” Dvc 4-Ohm - Image 7
  • 15" Subwoofer
  • MAX Power: 5000 Watts
  • RMS Power: 2500 Watts
  • Impedance: 4 OHM DVC ~ 84dB
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • 15" Subwoofer
  • Impedance: 4 OHM DVC ~ 84dB
EXL-TR15.4D 15” Subwoofer Triple Stack with Reinforced Cone 2500 Watts RMS 4” Dvc 4-Ohm | CAS Car Audio Store