EXL-TRX15.4D 15” Subwoofer Quad Stack with Reinforced Cone 3000 Watts RMS 4” Dvc 4-Ohm
HomeStore
EXL 15” Subwoofer Quad Stack with Reinforced Cone 3000 Watts RMS 4” Dvc 4-Ohm
Ships Free Next Business Day From Miami, FL, USA
  • 15" Subwoofer
  • MAX Power: 6000 Watts
  • RMS Power: 3000 Watts
  • Impedance: 4 OHM DVC
  • Quad Stacked Ferrite Magnets ~ 86dB
  • Improved Heat Dissipation ~ Reinforced  Cone
-65%
More Images
EXL-TRX15.4D 15” Subwoofer Quad Stack with Reinforced Cone 3000 Watts RMS 4” Dvc 4-Ohm - Image 2
EXL-TRX15.4D 15” Subwoofer Quad Stack with Reinforced Cone 3000 Watts RMS 4” Dvc 4-Ohm - Image 3
EXL-TRX15.4D 15” Subwoofer Quad Stack with Reinforced Cone 3000 Watts RMS 4” Dvc 4-Ohm - Image 4
EXL-TRX15.4D 15” Subwoofer Quad Stack with Reinforced Cone 3000 Watts RMS 4” Dvc 4-Ohm - Image 5
EXL-TRX15.4D 15” Subwoofer Quad Stack with Reinforced Cone 3000 Watts RMS 4” Dvc 4-Ohm - Image 6
EXL-TRX15.4D 15” Subwoofer Quad Stack with Reinforced Cone 3000 Watts RMS 4” Dvc 4-Ohm - Image 7
EXL-TRX15.4D 15” Subwoofer Quad Stack with Reinforced Cone 3000 Watts RMS 4” Dvc 4-Ohm - Image 8
  • 15" Subwoofer
  • MAX Power: 6000 Watts
  • RMS Power: 3000 Watts
  • Impedance: 4 OHM DVC
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • 15" Subwoofer
  • Impedance: 4 OHM DVC
EXL-TRX15.4D 15” Subwoofer Quad Stack with Reinforced Cone 3000 Watts RMS 4” Dvc 4-Ohm | CAS Car Audio Store