HSCS-MB10 HEATH SOUND MEDIO BAJO DE 10 HEATH SOUND
HomeStore
Heath Sound 10" 600 Watt Midrange 8 Ohm Black Bass Speaker HSCS-MB10 Heath Sound Classic Series speakers offer great performance and value for many applications. With the HSCS-MB10 you can reach up to 600 Watts max! The 10" 8 Ohm Midrange Bass Speaker you never knew you needed. This Listing Includes: (1) Speaker Specifications: Size: 10 Inch Voice Coil: 2.5 Ohms: 8 RMS Power: 300 Watts MAX Power: 600 Watts Frequency Response: 80-5KHz Sensitivity: 94 dB Dimensions: Mounting Depth: 110 mm / 4.33" Mounting Width: 288 mm / 11.33" Magnet Width: 156 mm / 6.14" Overall Height: 117 mm / 4.60" Mounting Hole Diameter: 255 mm / 10.03"
More Images
HSCS-MB10 HEATH SOUND MEDIO BAJO DE 10 HEATH SOUND - Image 2
HSCS-MB10 HEATH SOUND MEDIO BAJO DE 10 HEATH SOUND - Image 3
HSCS-MB10 HEATH SOUND MEDIO BAJO DE 10 HEATH SOUND - Image 4
HSCS-MB10 HEATH SOUND MEDIO BAJO DE 10 HEATH SOUND - Image 5
Product Information
Shipping & Returns
Description