N1-SL12D4 NITRO SERIES SLIM SUBWOOFER 12" 800 WMAX / 400 WRMS DOUBLE 4 OHM VOICE COIL ROUND COPPER WIRE
HomeStore
No space? Don't worry, this product is ideal for you, this Nitro Slim N1-SL12D4 subwoofer line is a slim bass driver for medium power applications, designed for small spaces where traditional sized subwoofers don't fit, they come in two versions, 10" and 12" single coil and 4.0hm dual coil. This Slim subwoofer will give you the satisfaction of enjoying a bass response similar to that offered by traditional sized subwoofers, in addition to improving linearity, efficiency, and power control in sealed or ventilated enclosures in compact spaces, guaranteeing reliability to our fans.
-65%
More Images
N1-SL12D4 NITRO SERIES SLIM SUBWOOFER 12" 800 WMAX / 400 WRMS DOUBLE 4 OHM VOICE COIL ROUND COPPER WIRE - Image 2
N1-SL12D4 NITRO SERIES SLIM SUBWOOFER 12" 800 WMAX / 400 WRMS DOUBLE 4 OHM VOICE COIL ROUND COPPER WIRE - Image 3
Product Information
Shipping & Returns
Description