PRO-DR1.75 1" Throat Twist on Driver 300 Watts 1.75" Titanium Vc 8-Ohm
HomeStore
1" Throat Twist on Driver 300 Watts 1.75" Titanium Vc 8-Ohm
Ships Free Next Business Day From Miami, FL, USA
  • 1" Compression Driver
  • RMS Power: 300 Watts(600 Watts Peak)
  • Impedance: 8 Ohm ~ 107dB
  • Ferrite Magnet - Titanium Diaphragm
  • Twist On
  • Easily Repaired With The PRO-DR1.75VC
-65%
More Images
PRO-DR1.75 1" Throat Twist on Driver 300 Watts 1.75" Titanium Vc 8-Ohm - Image 2
PRO-DR1.75 1" Throat Twist on Driver 300 Watts 1.75" Titanium Vc 8-Ohm - Image 3
PRO-DR1.75 1" Throat Twist on Driver 300 Watts 1.75" Titanium Vc 8-Ohm - Image 4
PRO-DR1.75 1" Throat Twist on Driver 300 Watts 1.75" Titanium Vc 8-Ohm - Image 5
  • 1" Compression Driver
  • Impedance: 8 Ohm ~ 107dB
  • Twist On
Description
  • 1" Compression Driver
  • Impedance: 8 Ohm ~ 107dB