PRO-DRNSC1.5 Throat Twist On Neodymium Driver 160 Watts 1.5" Composite Polyamide Vc 8-Ohm
HomeStore
1" Throat Twist On Neodymium Driver 160 Watts 1.5" Composite Polyamide Vc 8-Ohm
Ships Free Next Business Day From Miami, FL, USA
  • 1" Compression Driver
  • RMS Power: 160 Watts(320 Watts Peak)
  • Impedance: 8 Ohm ~ 109db
  • Neodymium Magnet - Composite Polymide Diaphragm
  • Twist On
  • Easily Repaired With The PRO-DRNSC1.5VC
-65%
More Images
PRO-DRNSC1.5 Throat Twist On Neodymium Driver 160 Watts 1.5" Composite Polyamide Vc 8-Ohm - Image 2
PRO-DRNSC1.5 Throat Twist On Neodymium Driver 160 Watts 1.5" Composite Polyamide Vc 8-Ohm - Image 3
PRO-DRNSC1.5 Throat Twist On Neodymium Driver 160 Watts 1.5" Composite Polyamide Vc 8-Ohm - Image 4
PRO-DRNSC1.5 Throat Twist On Neodymium Driver 160 Watts 1.5" Composite Polyamide Vc 8-Ohm - Image 5
  • 1" Compression Driver
  • Impedance: 8 Ohm ~ 109db
  • Twist On
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • 1" Compression Driver
  • Impedance: 8 Ohm ~ 109db
PRO-DRNSC1.5 Throat Twist On Neodymium Driver 160 Watts 1.5" Composite Polyamide Vc 8-Ohm | CAS Car Audio Store