XT5000X4DF XT AMPLIFIER XT 5000W/4CH FULL RANGE 1-OHM
HomeStore
4 CHANNEL CLASS D POWER AMPLIFIER
1250X4 1ohm 5000W
POWER OUTPUT 4ohm (WATTS)           170W X 4CH
POWER OUTPUT  2ohm (WATTS)           330W X 4CH
                                                                      990W X 2 CH BRIDGED CHANNEL PAIR
POWER OUTPUT 1ohm (WATTS)            450W X 4CH
THD                                                           <0.1%
FREQUENCY RESPONSE (+ 1dB           20Hz -20kHz
SIGNAL TO NOISE RATIO                        >85dB
SENSITIVITY                                             0.2-6V
DIMENSIONS                                            352mm X 240mm X 58mm
-65%
More Images
XT5000X4DF XT AMPLIFIER XT 5000W/4CH FULL RANGE 1-OHM - Image 2
XT5000X4DF XT AMPLIFIER XT 5000W/4CH FULL RANGE 1-OHM - Image 3
XT5000X4DF XT AMPLIFIER XT 5000W/4CH FULL RANGE 1-OHM - Image 4
1250X4 1ohm 5000W
Product Information
Shipping & Returns
Description
1250X4 1ohm 5000W